Neo/Retros © marek podolczyński

Neo Retros to czterech muzyków, którzy pogrążeni we śnie przetrwali  kolejne koronacje i abdykacje Królów, Królowych i Ojców Chrzestnych Rocka, Popu i Hip-Hopu, obudzili się nagle w XXI wieku otoczeni współczesnymi zabawkami i brzmieniami, lecz gdzieś wewnątrz nich nadal rezonują dalekie echa przeszłości.

Ustalono, że pierwotną przyczyną wieloletniej drzemki zespołu był długowłosy gitarzysta, którego bezsensowne wielominutowe solówki zadziałały jak morfina. Styl „Neo-retro” wykrystalizował się właśnie przez ten wypadek – zespołowi udało się wyizolować i stworzyć elementy muzyczne, które pobudzają, działają kojąco, równocześnie nie powodując kapitulacji słuchacza.

Neo Retros tworzą piosenki pełne kontrastu. Czasem nowoczesne, czasem klasyczne, innym razem kosmiczne. Zapraszają słuchacza na huśtawkę nastrojów od złości do spokoju. Istotnym zapisem w konstytucji Neo Retros jest unikanie bezcelowych solówek, przydługich wstępów i zakończeń oraz nadużywania słowa „baby”.

Załączam archiwalne już fotki z pierwszej oficjalnej sesji zespołu, ale też i te (j.w) ” nowe/repo” z dzisiejszej łapanki na ulicy ;)

Neo Retros jako pierwszy zespół w historii konkursu Trendy, otrzymał Nagrodę Publiczności i Nagrodę Jury jednocześnie!

www.neoretros.com

Neo Retros – The High-rise in the Sunshine

 

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*

There was an error submitting your comment. Please try again.